| lya18 a întrebat:

In curand termin a 12-a, si chiar nu stiu la ce as putea da. Eu is la profil economic(dar nu mi place domeniul, în niciun caz! ) Nu vreau sa invat la o facultate si sa lucrez pe urma ce nu-mi place, ar i un chin. Mie imi place "noul", schimbările, imi place sa ma informez de nutritie, frumusete. etc. Calatoriile si persoanele noi, joburi ce presupun uneori si provocari in domeniu. Astept cat mai multe răspunsuri.de la oameni, care chiar stiu ce "spun. happy

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Si eu termin clasa a12a anul asta, si eu sunt la profil real, si nici eu nu stiu ce sa fac mai departe. mi-ar placea sa fac psihologie, jurnalism, engleza, drept, dar nu pot sa le fac pe toate odata.
Gandeste`te bine si scrie pe o foaie lucrurile la care te pricepi. De exemplu, daca iti plac copiii si iti place sa lucrezi cu ei, da la stiintele educatiei sau devino profesoara. Daca iti place sa scrii, mergi la jurnalism. Daca, asa cum ai spus, iti place domeniul frumusetii si al sanatatii, poti sa faci niste cursuri de cosmetica si coafor sau sa dai la medicina, dupa care sa te specializezi pe nutritie sau chirurgie estetica.
Eu iti doresc mult succes si sper ca amandoua sa ne gasim drumul in viata.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Damasc a răspuns:

Profilul tau economic este foarte frumos,eu as fi vrut sa intru la un liceu cu un profil asemanator dar n-am avut sansa,nu musai de medie, pur si simplu...n-a fost sa fie. Poti face un curs de limbi straine si sa mergi mai departe in domeniu, deoarece ai foarte multe ramuri la profilul asta.As zice sa te gandesti cu seriozitate la treaba asta, deoarece ai multe de castigat.

| Valientin a răspuns:

Pai dai la ce vrei tu

| GabytZzZ a răspuns:

Eu unul ti-as recomanda o facultate de management.Cu ea poti ajunge ori unde doresti.In orice domeniu si ca sa ajungi Sef unde doresti sa te duci o sa ai nevoie de facultatea asta.