| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! La facultatea de agricultură ce se face? La ce se dă licență și master?

Răspuns Câştigător
| Ryko14 a răspuns:

La Facultatea de Agricultură se studiază domenii precum agricultura, silvicultura, horticultura, zootehnia, biotehnologia, economia agricolă, managementul resurselor naturale și altele. Studenții pot obține licențe în domeniul agriculturii, silviculturii, horticulturii, zootehniei, biotehnologiei, economiei agricole, managementului resurselor naturale și altele. De asemenea, se oferă și programe de masterat în agricultură, silvicultură, horticultură, zootehnie, biotehnologie, economie agricolă, managementul resurselor naturale și altele.