| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, ma aflu intr-un liceu unde ultima medie a fost 8, 13, media mea de la evaluare a fost 8, 28. Credeti ca daca scot media mare pe clasa a 9 a, ma pot transfera la un liceul mai bun? Ca exemplu un liceu de media 9? Tin sa mentionez ca pe acelasi profil doresc transferul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer, ca vei fi transferat sau nu depinde de urmatoarele:
-ai media de promovare a cl. a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer:
-ai aprobarea ISJ daca prin transfer se depaseste numarul maxim de elevi din clasa de transfer;
-CA al liceului de transfer iti aproba transferul.

| Danielito200 a răspuns:

Hey! Daca ai media mare in clasa a 9 a si duci mica atentie directoarei, transferul e ca si facut.
Seara faina!