| serbancristian a întrebat:

am o mica mare problema.Ma aflu acum la un liceu pe profil real si vreau sa ma mut si din liceu si sa ma mut si pe profil uman(filo). Problema este ca deja sunt la jumatatea semestrului 2 si cel mai probabil nu voi avea media necesara pentru a repara media de 3 la matematica de pe primul semestru.Intrebarea mea este:pot sa ma mut de la liceu? Si daca da, in ce condtitii? Mentionez ca am media 8.14 iar liceul la care doresc sa ma mut are ultima medie 7.84.

2 răspunsuri:
| Karol1877 a răspuns:

Intri la filologie pe media de la E.N. Notele de la mate, respectiv media se vor trece in catalog, avand notele de la mate-info si la filologie. O sa dai diferenta la latina.

| serbancristian explică (pentru Karol1877):

Pai,eu stiam ca daca iau corigenta mi se face media si intru la alt liceu cu media din clasa a 9-a, adica peste tot am vazut ca daca vrei sa te muti din a 9 a in a 10 ti se calculeaza cu media din a 9 a