| AndreiAnd1 a întrebat:

prin ce mod as putea incepe sa invat engleza?
pe ce site-uri, videoclipuri pe care imi recomandati sa intru ca sa pot sa invat macar baza.
Si cu ce sa incep sa invat?
Cartea : Invata engleza fara profesor este utila?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Cuvinte de baza, gramatica, timpuri, dupa poti incepe sa traduci texte si sa inveti cat mai multe cuvinte/expresii.

4 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Aplicatia duolingo, e FOARTE BUNA!

| sweetys a răspuns:

Duolingo este ok ca aplicatie. Eu traduc melodiile care imi plac, scriu versul in engleza si apoi il traduc, iar cuvintele pe care nu le stiu le scriu la sfarsit cu toate traducerile pe care le are.

| Mihaeladan a răspuns:

Duolingo cel mai simplu si rapid