| sile44 a întrebat:

Buna seara sunt anul 2 de facultate si nu am putut face practica o pot da in anul 3 sau trebuie sa rept anul va multumesc

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu repeți anul pentru practică, de exemplu cei de la nivel licență de la facultatea unde studiez și eu au în mod normal practică în timpul verii, însă anul ăsta n-au făcut-o dar o s-o facă anul viitor.

8 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

O poți da în anul III

| sile44 explică (pentru BroascaCuElice):

Multumesc de raspuns

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa suni la secretariat si sa intrebi concret. La noi, cel putin, stiu ca se poate da si la anul examenul (deci fara a fi restanta), insa nu stiu cum se procedeaza. Daca va fi restanta treci in anul urmator daca ai suficiente credite, numarul asta poate depinde si trebuie sa-l vezi de pe contractul de studii. Daca nu ai alte restante, n-ai cum sa repeti anul pentru vreo 2 credite.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru WhiteLife):

Trebuie să aibă minim 30 de credite ca să treacă anul, deci e imposibil să nu aibă atâtea având în vedere faptul că într-un an universitar ajungi în mod normal la 60 de credite.

| sile44 explică (pentru BroascaCuElice):

Creditele le am dar ma gandeam ca este obligatorie sa pot trece anul sa am practica facuta ca daca o fac in anul 3 nu e panica dar sa rpet anul doar pentru practica bai

| BroascaCuElice a răspuns (pentru sile44):

Nu repeți anul pentru practică, de exemplu cei de la nivel licență de la facultatea unde studiez și eu au în mod normal practică în timpul verii, însă anul ăsta n-au făcut-o dar o s-o facă anul viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa repeti anul?
ar trebui sa ai restanta la practica si atat

| sile44 explică (pentru anonim_4396):

Buna seara multumesc de raspuns aia imi e ca daca ar fi restanta aia e nu e panica mare inca daca repet anul doar din cauza la ca nu am putut face practica e nasol rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru sile44):

Nu ai cum sa repeti anul pentru o singura restanta