| VladBd a întrebat:

Sunt in clasa XI si nu prea am frecventat scoala si e posibil sa ma exmatriculeze permanent. Daca am exmatriculeaza si ma transfer la un alt liceu mai sunt exmatriculat?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cum de nu pricepi?! Te pot exmatricula oricand in anul scolar 2013-2014.In septembrie 2014, cand incepe un alt an scolar (2014-2015), te vei putea inscrie, tot in clasa a 11-a, la acelasi liceu sau la altul.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti fi exmatriculat cu drept de reanscriere in anul scolar urmator--- exmatricularea fara drept de reanscriere este o sactiune care se da pentru fapte mai grave decat absentele.In momentul in care primesti decizia de exmatriculare, NU te mai poti transfera la nicio alta scoala --- astepti pana in septembrie 2014 cand te poti inscrie la acelasi liceu sau la altul.

| VladBd explică (pentru alessia5158):

Deci in concluzie? Daca sunt exmatriculat la anul?

| alessia5158 a răspuns (pentru VladBd):

Cum de nu pricepi?! Te pot exmatricula oricand in anul scolar 2013-2014.In septembrie 2014, cand incepe un alt an scolar (2014-2015), te vei putea inscrie, tot in clasa a 11-a, la acelasi liceu sau la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu la minim 40 de absenţe nemotivate rămâi repetent?

| VladBd explică (pentru anonim_4396):

Ramai repetent din cauza ca nu ai note.dar te exmatriculeaza si nu mai obtii nute

| Hexiled a răspuns:

Nu cred funda?

| VladBd explică:

Mai astept raspunsuri

| MaTe1 a răspuns:

Nu...Dar liceul respectiv o sa vada de ce esti transferat si daca te primesc nu mai esti exmatriculat... Funda? :*