| Cristi48 a întrebat:

Buna seara,
Sunt la liceu, clasa a 10-a la profilul real (mate-info) si o sa vreau sa ma apuc de invatat pentru bac ca sa nu las totul pe clasa a 12-a. Imi puteti da la romana o lista cu toate operele pentru bac la romana?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 Ia manualele de la 9 la 12 și uită-te la cuprins. 2 intră pe edu.ro la invășământ liceal și vezi programa școlară la română pentru clasele 9-12. Așa nu-ți scapă nimic!

| En3Rgi a răspuns:

Texte narative:
O scrisoare pierdută
Moara cu noroc
Baltagul
Ion
Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război
Enigma Otiliei
Moromeții
Povestea lui Harap-Alb
Alexandru Lăpușneanul
Poezii:
Testament
Plumb
Luceafărul
Cel putin asta s-a cerut anul trecut la mine, acum nu stiu daca au mai adaugat ceva dar m-as mira.