| Ursugeorgiana a întrebat:

Buna seara TPU.

Am o nelamurire legata de raspunsul corect la S 1 D, geografie, legata de dosebirile intre state.
Pot spune ca precipitatiile sunt mai mari in Norvegia fata de Bulgaria?
Sau trebuie sa spun exact ca in Norvegia precipitatiile medii anuale sunt de 500-750 mm/an?
Sau la S2 D pot spune altitudinea Carpatilor Orientali este mai mare decat a Subcarpatilor Moldovei?
Sau trebuie sa spun exact metri si unde se afla?

1 răspuns:
| Sfetnic a răspuns:

Uite aici un site foarte bun, autorul îți răspunde la toate întrebările de bac: https://geografilia.blogspot.com