| Exilee a întrebat:

Buna seara! Waw. Cam multa lume trista, inspaimantata si desi e normal din pricina examenelor, dar trebuie sa va calamati
Cateva sfaturi:
Cand veti trece la rezolvareaa unei probleme sau a uneia dintre cerinte din test, o faceti numai dupa ce ati citit cu cea mai mare atentie, eventual de mai multe ori, enuntul acesteia. Ati inteles corect ceea ce vi se cere si trebuie sa retineti datele de care aveti nevoie in rezolvarea ei. Eventual, daca esuati in rezolvarea unui punct al problemei si nu ati cazut pe niciunul din raspunsurile indicate,treceti la punctul urmator care s-ar putea sa nu aiba legatura cu precedentul sau chiar ca acesta sa fie mai simplu. In acest fel evitati pierderea unui timp si implicit a unor puncte pretioase, urmand ca ulterior, daca va mai ramane timp, sa reveniti asupra problemei ramase nerezolvate sau asupra carora AVETI DUBII ca nu le-ati rezolvat corect. Sa nu uitati niciun moment c a reusita voastra la un examen depinde de obtinerea unui numar maxim de puncte INTR-UN TIMP LIMITAT! Desigur, o buna pregatire pentru un examen important necesita rezolvarea unui numar mare de probleme cat mai variate atat in ceea ce priveste continutul,cat si c agrad de dificultate, imbunatatindu-se astfel tehnica de calcul.Pe de alta parte, orice exces poate duce la epuizare, extenuare psihica.Veti evita sa veniti laexamen obositi sau sa luati medicamente de orice fel, deorece acestea ar putea influenta in sens negativ "performanta" de care sunteti capabili. De aceea, in PREZIUA examenului este recomandata o plimbare relaxanta printr-un parc, urmata de un seomn odihnito si nu uitati ca-n ziua examenului sa LUATI O ATITUDINE POZITIVA.

In speranta ca ceea ce v-am scris mai sus va este util, VA DORSC MULT SUCCES! Bafta multa, atentie marita si sspor la lucru! BOn travail!

Răspuns Câştigător
| AwaZoh98 a răspuns:

Foarte utile sfaturile tale!winking
Multumim frumos si sper sa avem parte de rezultate cat mai bune!winking

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Multumesc sunt foarte folositoare sfaturile!

| LovellyAngel a răspuns:

Multumim! Sunt niste sfaturi f. Utile, dar cum este primul examen cu o importanta relevanta pentru noi, nu ne prea putem stapani emotiile.

| Andreiyy a răspuns:

Oricum peste 80% nu o sa treaca. Bafta laughing

| BiancaBB a răspuns:

Multumim pentru sfaturi! Sunt utile, si...sincer,cel putin mie mi-a mai atenuat din frica si din emotii laughing blushing