| MaslinutaAmara a întrebat:

Stie careva dintre voi limba turca? Am nevoie de putin ajutor iar dictionarul sau google translate nu ma ajuta foarte tare pentru ca abia am inceput sa invat limba si nu cunosc prea multe cuvinte. Cine ma poate ajuta (pe bune) primeste funditahappy Multam anticipat.

4 răspunsuri:
| atraiptatipovestiviata a răspuns:

De ce ai avea mai exact nevoie? Daca vrei sa inveti limba turca pentru ce cred eu ai mare grija!

| atraiptatipovestiviata a răspuns:

Si da, cunosc la nivel mediu limba turca.

| MaslinutaAmara explică (pentru atraiptatipovestiviata):

Aveam nevoie la o tema. Desi nu inteleg la ce te referi cand spui :" Daca vrei sa inveti limba turca pentru ce cred eu ai mare grija!" Ce m-ar interesa mai exact e modul in care se exprima despre o afirmatie ca este adevarata sau falsa. De exemplu: Rochia aceea este a ei. Afirmativ: Da, rochia este ei. Negativ: Nu, rochia nu este ei.

| LoveXHappyCatXLove a răspuns:

Stiu eu limba turcawinking Excelentwinking