| danamarin a întrebat:

stie cineva cand se dau admiterile la snspa? pentru administratie publica ma intereseaza si as vrea sa dau admiterea la economie. in plus, ce parere aveti despre facultatea asta? merita? e de viitor? pot trai decent dupa ce o voi finaliza.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,eu sunt anul III,Administratie Publica si stiu ca se intra pe baza de dosar la ID unde sunt eu. Facultatea este buna,trebuie sa iti spun ca este foarte grea,adica este mult de invatat! Nu stiu daca o sa poti trai decent cu o astfel de facultate, depinde si de tine, daca ai deja vizat un loc de munca unde vrei sa te angajezi sau deja lucrezi.Nu pot sa iti raspund la asta pentru ca eu fac cu totul altceva, iar masterul pe care o sa il urmez nu are legatura, dar ma ajuta putin fiindca facem mult drept.Majoritatea colegilor lucreaza deja in institutiile publice si le era necesara facultatea asta, am putini colegi tineri(intre20-25 ani).Dar daca totusi faci aceasta facultate si mai ai si un pic de "ajutor" sa stii ca este bine vazuta, se stie ca aici se invata spre deosebire de alte facultati.Mult succes!

| Elena1999 a răspuns:

Nu