| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca de exemplu o persoana da bacalaureatul la liceu cu profil real si pica la matematica, exista solutia sa dea din nou bacul da la profil uman si sa înlocuiască proba mate cu istorie? Sau sa dea toate probele la profil uman, chiar de a terminat la profil real..sau poate la seral/ Nu stiu, va rog daca stie cineva sa ne raspunda, Multumim.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Elevul este obligat sa dea probele la bacalaureat in functie de profilul pe care l-a absolvit, nu poate sustine probele de la alt profil.

| eckblume a răspuns:

Nu se poate asa ceva. Din moment ce o persoana s-a inscris la un anumit profil si a apucat sa dea bacul nu mai poate schimba alegerea probelor.

| aneliram a răspuns:

Nu poți!

| 4StarLight a răspuns:

Nu se poate. Dacă ai terminat profil real, atunci nu ai cum sa dai bacul la altceva in afara de materiile ce tin de profilul real.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu se mai poate.