| anonim_4396 a întrebat:

Bună, știe cineva dacă se mai scade nota la purtare din cauza absențelor? Am scutire de la medic și nu am apucat să o las la școală. Pe diriga nu o interesează și nu știu ce se va întâmpla.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor şcolare din învăţământul preuniversitar, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, scutirea trebuia depusa in termen de maximum 7 zile de la reintoarcerea la cursuri. Daca termenul nu a expirat inainte de oprirea cursurilor atunci o poti depune si acum si diriginta trebuie sa-ti motiveze absentele conform scutirii.