| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o intrebare despre scoala altfel, nu am apucat sa ma inscriu joi si vineri, daca nu ma duc si i aduc scutire ma motiveaza? sunt speriat ca am auzit ca scade nota la purtare, e adevarat? va rog lamuriti-ma

Răspuns Câştigător
| bhdrfjuerhfytgrfureifherhfbrtygfuf a răspuns:

Da e adevarat daca nu vi la scolala iti pune absente dar, daca aduci scutire medicala ti le motiveazaza...asa ca nu mai fi speriat...winkingwinkingbig grin FUNDITA?

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E adevarat, daca faci absenta scade nota la purtare. Dar daca duci cerere sa-ti motiveze absentele ti le va motiva diriginta happy

| CrissuCristina a răspuns:

Unii din colegii mei nu au venit la scoala si nu au primit absente.Si daca aiscutre este normal sa te motiveze.

| JomelaMaya a răspuns:

Pai, daca aduci scutire te motiveaza si da este adevarat ce sa scade nota la purtare, dar la absentele nemotivate!

| filaret03 a răspuns:

Da e adevaratcrying am nota l purtare 9 pun pariusadnici eu n-am mers 2zilesad

| alexia222 a răspuns:

Da e adevarat ca saca nota la purtare si motivare poti sa duci doar de la medic altfel nu motiveaza absentele(ca iti pune si adesnte la purtare)Sper ca te-am lamurit!:*

| Pagnel a răspuns:

Daca nu te prezinti, intredevar iti pune absentesi iti scade media la purta... dar daca aduci motivare ar fi normal sa ti le motiveze si nu iti afecteaza media.

| Razboinicescu_Sabin_1990 a răspuns:

Da, e adevarat ca iti scade nota la purtare daca lipsesti, dar poti sa scrii o motivatie si sa o duci la scoala, asa nu-ti scade nota!

| Edy001 a răspuns:

Da se scade nota la purtare, si se pun si absente dar daca duci scutire de la medicul de familie ti le motiveaza..asa sunt si eu..nu m`am dus