| KoreGumiho95 a întrebat:

Stie cineva in ce consta proba obligatorie pentru intrarea la facultatea de medicina Carol Davila (medicina generala).
Multumesc(dau fundita).

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Proba obligatorie este ANATOMIA, iar la alegere se da din biologie ( pentru stomatologie), chimie organica si fizica ( termodinamica).

AI un mare avantaj daca ai invatat inca de la inceputul clasei a 9-a anatomia si fiziologia omului si daca ai ales sa dai bac-ul la biologia claselor 11-12.

| Exilee a răspuns (pentru Exilee):

Vezi si : http://www.admiteremedicina.ro/ NIste oameni foarte cumsecade *_* Tin sa mentionez ca proba de admitere este o adevarata provocare pentru un student ce vrea sa dea la UMF si nu este usor. Membrii acelui site organizeaza cat mai multe lectii si o multitudine de sfaturi despre cum sa retii notiunile avansate.

| Exilee a răspuns (pentru Exilee):

Vezi si echipa http://www.admiteremedicina.ro/echipa Scuzati triplul post.

| KoreGumiho95 explică (pentru Exilee):

Va multumesc mult pentru raspuns big grin

4 răspunsuri:
| persic a răspuns:

Http://www.culegeri-admitere.com/p/facultatea-de-medicina-1.html

Biologia e proba obligatorie la MG. aici gasesti ce manuale recomandate, precum si culegerile de teste