| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva limba rusa? Vreau sa invat, dar am nevoie de ajutor. Multumesc frumos!

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pe Infopolyglot gasesti tutoriale foarte bune

| RAY a răspuns:

O limba nu se invata se traieste, nici un site, soft, curs nu te vor face in veci sa inveeti o limba, trebuie sa intelegi limbi 3000 de cuvinte si 200 de verbe impreuna astea doua isi dau posibilitatea sa vorbesti cu oricine si sa intelegi orice lucru, eu ieri am vb cu un strain vreo 3 ore daca am folosit 200 de cuvinte diferite si am discutat despre multe, e bine ca vrei sa vrei sa vorbesti dar degeaba acuma e prea devreme invata macar o mie de cuvinte si 100 de verbe

http://masterrussian.com/vocabulary/most_common_words.htm

http://masterrussian.com/verbs/conjugations.htm

multa bafta

| Helpmeforfree a răspuns:

Bună.
Eu una nu iti recomand sa iei sfaturi de la oricine pe internet, deoarece iti pot spune in batjocura traducerile.
Cel mai bine este sa intri pe olx.ro,si sa cauti un profesor happy

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Helpmeforfree):

Multumesc frumos! Sunt constienta de asta, dar nu vreau traduceri. Am nevoie de putin ajutor cu anumite chestii.

| Helpmeforfree a răspuns:

Sau incearca cu aplicatia duolingo, au foarte multe limbi disponibile happy

| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

Eu o stiu. Daca vrei, te pot ajuta.

| Silkin_Ana_1995 a răspuns (pentru Silkin_Ana_1995):

Mai usor ar fi sa te uiti filme si seriale in limba rusa cu subtitrare in limba romana. De asemenea, poti incerca sa te uiti la seriale rusesti, de asemenea cu subtitrare, iar apoi sa repeti niste fraze spuse de ei pina cind ti se va primi. Succes!

| Mila6ka11 a răspuns:

Salut,da eu stiu rusa la perfectie, cu ce te pot ajuta?