| shadow23 a întrebat:

Stiti vreun site in care este argumentarea ca Vulpea SI Corbul este o fabula? tnx :*! FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| liveincolors a răspuns:

Trebuie sa stii caracteristicile unei fabule, ca sa poti sa argumentezi asta: prezenta alegoriei (procedeu artistic prin care oamenii se ascund in spatele mastilor de animale pentru a critica idei si sentimente), aspect moralizator, are o morala. Din cate stiu eu, cam atat.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce naiba iti trebuie site? Citeste fabula, citeste definitia fabulei ca gen literar si cauta in fabula elementele din definitie, ca le gasesti pe toate:atribuirea de calitati umane unor animale, morala, etc.

| proffessor a răspuns:

Intra pe clopotel.ro
winking

| motanu a răspuns:

Incearca clopotel.ro happy