| AdaLeo a întrebat:

Buna!
Stiu ca sunt doar clasa a VII-a, dar ma gandesc la liceu. Vreau sa dau la uman, desi sunt buna si la matematica etc (Problema este ca vreau sa dau la Drept). Pentru a da la Drept am auzit ca trebuie sa dau Bac-ul din romana si istorie... Eu nu-s prea prietenoasa cu istoria. mai mult cu geografia. Deci; aucm ar fi cine traieste in Cluj - la ce Liceu bun pot da stiind ca cu siguranta voi avea media tuturor claselor de gimnaziu peste 9.5?
Ps: As vrea sa dau la Balcescu sau Sincai, dar am auzit de la profesorul de geografie ca acolo se scriu cate 5 pagini (de mana), Bac-ul se da din romana,biologie,istorie, geografie.
Daca reusesc sa ma razgandesc, ce alta meserie as putea alege? Exista alte meserii care sa aduca venit mare cu rezultate la romana, mate, geografie etc? Exista alte slujbe precum procuror, judecator, arhitect, inginer, profesor universitar, realizator de programe pe calculator etc care sa nu depuna efort fizic si sa fie respectate regulile de mai sus?

1 răspuns:
| AgathaRo a răspuns:

Esti in clasa a 7 si deja te gandesti la facultate rolling on the floor. Din orice profil de liceu poti sa te ajungi la orice facultate sa intelegi mai bine ideea.