| silicalex1999 a întrebat:

Buna sunt Alex. Vreau sa stiu cati kilometri are Dunarea.Va rog!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sollo2 a răspuns:

Salut Dunarea izvoraste din Germania din Muntii Padurea Neagra, are 1860kilometri, trece prin 10 tari si 4 calitale, se varsa im Marea Neagra prin delta.

| corolav a răspuns (pentru sollo2):

Te-ai grăbit şi ai greşit. Corect este 2860 ( de fapt 2857 ) kilometri

| sollo2 a răspuns (pentru corolav):

Ai dreptate m-am grabit si am gresit pentru asta.Acum am citit ce am scris si in loc de "capitale" am scris "calitale" big grin.Imi cer scuze.

| Blake005 a răspuns:

Dunarea are 2860 kilometri.