| Alexandra182005 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 11-a si m-ar interesa sa urmez facultarea de biologie pe biochimie. E cineva acolo sa-mi spuna cum este? Daca este greu, cum este materia, la ce ar fi mai bine sa dau bacul la materia la alegere (sunt pe stiinte ale naturii). Mentionez ca o sa incep meditatiile la chimie organica in aceasta vara, iar la biologie nu am avut niciodata probleme! Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Alexx234qw a răspuns:

E o specializare grea, in sensul in care faci biologie si chimie in egala masura. Ar fi mai simplu sa urmezi biologia sau chimia. Insa, daca vrei bio-chimia neaparat poti da bacul la orice materie vrei : biologie vegetala si animala sau anatomie, sau chimie organica sau chimie anorganica. Nu conteaza. La facultate oricum vei face de toate, adica si chimia anaorganica si organica de la zero si biologia toata de la zero.
Si eu am vrut sa dau la biochimie, dar m-am razgandit si am dat la biologie.

1 răspuns:
| andreidinsuceava a răspuns:

Eu zic sa lasi facultatea de biochimie si mai bine sa urmezi chimia dintre noi. Te pup
@Andrei. tulbure.1