| xtinna a întrebat:

Sunt clasa a 12a si as vrea sa merg mai departe la Facultatea de Automatica, Calculatoare, Inginerie Electrica si Electronica din Galati. Intre Automatica si Calculatoare, eu inclin spre specializarea din urma. Am auzit ca la automatica se face multa fizica, la calculatoare multa programare. Ar putea sa-mi dea cineva niste detalii despre oricare din cele doua specializari? Multumesc happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da intr-adevar la automatica faci mai mult fizica si matematica. La sectiune de calculatoare accentul se pune pe programare, dar in primul an faci si matematica si fizica. Acum e mai putin important ce faci, conteaza mai mult ce vrei tu sa iesi cand termini facultatea

| neutrino a răspuns:

Ambele sunt la fel de grele, cu multa matematica, fizica de tot felul, programare, electronica si nu numai.