| Cslvr13bl a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 7 a. Până acum pot spune ca am avut medii bune. In a 5 a am avut 9, 67, in a 6 a 9, 57 si acum clasa a 7 a sem 1 am avut 9, 31. Stiu ca toata lumea spune ca clasa a 7 a e cea mai grea. Din experientele voastre a 8 a era mai ok decat a 7 a? Si pe langa medie am deja foarte mari emotii pentru examen, ma descurajez eu pe mine. La rom am 9, 10 dar am impresia ca la examen o sa fac de un 7 si la mate e mai nasol am note de 6, 7. Credeti ca meditațiile m-ar ajuta? Si daca da, ar fi bine sa le fac la ambele materii?

7 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Frate nu te stresa cu media, e irelevanta.

| HaidelAndradaDiana a răspuns:

1 La mate DA. La rom
Să știi
gramatică:
găsești adjective, substantive ect
le analizezi,
ce rol are cratima aia?
Literatură:
figuri de stil
imagini artistice
Rima, versuri
și comentariu sau ce ai tu pe text

2 Daca ți-ai găsit propriul stil de a învața nu o să ai probleme,
3 Stresează-te cât vrei tot o să te stresez mai tare!

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Lukasssz):

Nu e irelevanta cand este competitie intre el si altii cu medii mari

| Mosotti a răspuns:

Si daca faci de 7 la examen si la mate de 6 ce? Ai luat peste 5? Ai trecut, cam atat conteaza.
Insa o sa iei mai mult daca la scoala ai mai mult, si clasa 8-a e la fel ca a 7-a, nu e nici o diferenta.
Eu eram a 8-a exact acum 30 de ani adica 1992.

| vilpiko a răspuns:

Mai mediile pe care leai avut arata ca ești un elev bun și informațiile pe care le ști nu se vor spulbera când vei avea examenul în faţă, poți face modele de examen de pe internet, te vor ajuta, și totul va fi ok inclusiv mentalul tauhappy

| VoidEternal a răspuns:

Clasa a 7-a e cea mai grea? laughing Nu am nicio amintire cu clasa a 7-a în legătură cu cât de grea era. Dar stai să ajungi la facultate. O să ai o surpriză...

| vvvcbpk a răspuns:

Nu o sa te intrebe nimeni ce medie ai avut in anii de scoala. singurele note care conteaza sunt la examenul de clasa a 8 a ca să intri la liceu și bacalaureatul