| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a VIII a si ma gandesc sa ma duc la liceu la profilul de stiinte socio-umane. As dori sa stiu daca ce se studiaza la istorie si la geografie sunt aceleasi lucruri ca si la celelalte profiluri.In orice caz, imi puteti spune cam ce se studiaza pe fiecare clasa ca acum in a VIII a dupa cum bine stiti, invatam despre istoria si geografia romaniei.La liceu de la IX pana la XII despre ce se invata?
Multumesc anticipat si va astept raspunsurile

Răspuns Câştigător
| HaHaGirl a răspuns:

Depinde,daca alegi clasa cu bilingv (engleza, spaniola sau franceza)atunci studiezi geografia si istoria tarii respective in limba respectiva, daca nu vrei bilingv vei continua materia normal, vei incepe intr-a 9a cu universul, stele, planete, atmosfera etc iar la istorie cum s-a format lumea etc.in clasa a9a cred ca si la bilingv faci tot despre univers si formarea lumii apoi se diversifica materia.