| 34asdfg76543jh a întrebat:

Sunt din Botosani, clasa a VIII-a. Vreau sa dau probele la competente(mai exact vreau sa intru la bilingv engleza). Va rog sa-mi spuneti cei care stiti si sunteti in situatia mea(sau cei de la acest liceu) cand trebuie sa fac fisa de admitere sau dosarul? cand trebuie sa ma inscriu la liceu? mai multe detalii va rog mult

8 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

In iulie candva, dupa ce dai examenele si primesti rezultatele, se fac inscrierile la licee. La bilingv nu cred sa se dea probe de competenta, doar examenul la engleza care se da pe judet. Si eu cum nu sunt din Botosani, nu stiu cand e asta, tu ar trebui sa stii.

| mg112mada a răspuns:

Buna! Tot a 8a si eu, si tot din Botosani...Acum cateva luni voiam si eu la bilingv, dar mi-am dat seama ca nu prea mi se potriveste, asa ca tind spre sociale.In fine, peste cateva saptamani trebuie sa ne aduca acele brosuri atat de mult asteptate, si scrie acolo cand si unde se da...

| 34asdfg76543jh explică (pentru mg112mada):

Cred ca vor aduce brosurile acelea in varalaughinglaughing. dupa ce se hotarasc toti (aproape) elevii unde vor merge si dupa ce dau probele la competente, aduc si astia brosurile...of of of

| 34asdfg76543jh explică (pentru mg112mada):

Si la ce liceu vrei sa intri?

| mg112mada a răspuns (pentru 34asdfg76543jh):

Colegiul National Mihai Eminsecu, tu?

| 34asdfg76543jh explică (pentru mg112mada):

CN A.T. Laurian

| mg112mada a răspuns (pentru 34asdfg76543jh):

Aprox cu ce medie intri?

| 34asdfg76543jh explică (pentru mg112mada):

Hmm...pai nu stiu sa-ti spun. vreau sa intru la bilingv eng( dupa cum se vede si in intrebarea ma) si sa vad ce fac acolo. oricum, a doua mea optiune va fi pentru CNME -chimie biologie