| chidusa a întrebat:

sunt din Moldova si m-ar interesa, in Romania sa inveti la medicina e cu taxa(contract) si daca da, pai cam cit? cu ce medie pot intra?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Depinde unde vrei sa mergi. Centrele mari au urmatoarele taxe: Bucuresti 6000 ron, Targu-Mures 8000 ron, Cluj 10000 ron si la Iasi nu mai stiu exact si nici nu am gasit pe internet. Mediile difera de la an la an dar trebuie sa te interesezi un pic pentru ca cei din Republica Moldova pot avea locuri separate de cei din tara si e posibil sa poti intra chiar la buget nu neaparat la taxa

1 răspuns:
| Roxin a răspuns:

Mediile difera in functie de facultate. 3000 lei era la Ovidius in Constanta, 4500 Transilvania-Brasov. Cea mai scumpa stiu ca e in Bucuresti undeva la 8000 de lei.Mediile se incadreaza undeva intre 7, 50 si evident, 10.