| anonim_4396 a întrebat:

sunt din Moldova si as vrea sa-mi fac studiile in Romania, ce colegiu de medicina i-mi propunetzi si cu ce medie pot intra?

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pai e de ajuns sa intri pe site-ul facultatilor din Iasi de exemplu si ai sa gasesti ce doresti!

| warriorboy4 a răspuns:

Daca esti din Moldova poti sa mergi la Universitatea de Medicină şi Farmacie "Gr.T. Popa" din Iasi este cel mai aproape de tine, media probabil trebuie sa fie peste 9 dar acolo la medicina vei da si examen de admitere