| Cipy43 a întrebat:

Buna sunt din Sibiu pe clasa a-X-a (incep din septembrie). Sunt la liceul agricol pe agricultura si nu imi prea place as dori sa stiu daca as putea sa ma transfer pe clasa X-a la liceul economic pe orice profil, nu conteaza.Doar vreau sa stiu daca ma pot transfera si in ce consta transferul.Am inteles ca parca trebuie ca media mea din ultimul an trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului elev promovat din clasa la care solicit transferul.Dar tot nu sunt sigura.Va rog explicati-mi

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus trebuie sa ai media de promovare a clasei a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer, sa nu se depaseasca numarul maxim de elevi din clasa de transfer (daca se depaseste este nevoie de aprobarea ISJ0 si sa reusesti la examenele de diferente la materiile obligatorii ce s-au facut la profilul de transfer si nu le-ai facut la profilul actual. Daca nu reusesti la aceste examene transferul se anuleaza.