| AliLupocanu a întrebat:

Buna, sunt elev, am terminat 8 clase in afara Romaniei in Emiratele Arabe Unite, Dubai si vreau sa ma duc la liceu in Romania dar imi este teama sa ma dea cu 2 clase in urma ca eu nu stiu despre istoria Romaniei sau geografie. Puteti sa ma ajutati, cum pot sa intru in clasa a 9 a?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nimeni de pe acest site nu te poate ajuta, sa sa faci un asemenea transfer.
Pentru asta exista Inspectorat scolar in fiecare judet din tara, unde trebuie inaintata cererea de transfer, cu foia matricola de unde ai terminat cele 8 clase.
Probabil ca vei fii nevoit sa dai niste examene de diferente la ceva materii, dar depidne numai de liceul la care doresti transferul.

1 răspuns:
| Genevaaa a răspuns:

Pacat. In dubai ar fi fost mai frumos