| NewYorker a întrebat:

Buna,
sunt elev in clasa a 8-a si am o nelamurire.Am o carte cu evaluarea nationala 2012 si scrie pe ea "subiecte posibile". Ce vrea sa spuna? Vine o varianta de acolo la examen? Cartea e
cu modele de la MECTS pentru 2012.Astept raspunsuri.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| PussicatDolls a răspuns:

Am si eu cartea aceasta si scrie "subiecte posibile" deoare este posibil 60%[cum spune profesorul nostru] oh go on sa se dea la examenul de admitere la liceu subiecte asemanatoare. kiss
Multa bafta si sarbatori fericite! happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune exact ce scrie, respectiv ca ar fi posibil, dar nu obligatoriu, sa se dea la evaluare si vreun subiect ori chiar mai multe dintre acelea. Craciun Fericit!

| newudropszzz a răspuns:

Adica din acele probleme exercitii sau ce or fi s-ar putea sa fie unele asemanatoare dar nu cu aceleasi numere sau date etc este posibil sa iti dea ceva asemanator sau iti arata cam ce se da sa stii mai exact din ce sa inveti