| AAlleexxx a întrebat:

sunt in clasa 11 la profilul filologie, la ce facultate imi recomandati sa dau pentru a avea o meserie cat de cat decenta si un salariu bunicel big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stiinte politice,jurnalism,litere,limbi straine,drept, psihologie etc. daca ma intrebi pe care ti-o recomand, cred ca prima happy
La astea o sa-ti fie mai usor, dar dupa ce iei bacul, daca ai rezultate bune si te pregatesti poti sa te duci si la medicina daca vrei.Depinde in ce domeniu esti mai bun...

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Dreptul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci si 2 in paralel daca vrei.

| Euletitia a răspuns:

Buna! teoretic, ai putea urma si Medicina sau Farmacia, insa pentru asta trebuie sa te pregatesti in particular, pentru ca nu ai facut in liceu sufiecienta chimie si biologie. Am sa-ti recomand facultati de profil, ac de exemplu: Drept, Psihologie, Litere, Filozofie si Stiinte politice, Istorie si Arheologie, geografie si Geologie ertc. Succes in alegera celei mai potrivite faculatri pentru tine!