| Astaroth2210 a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a la profil de mate-info, as putea sa ma mut in semestrul al II lea clasa a 11 a sau in a 12 a la liceul de arte?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În timpul anului nu te poți muta la un liceu de specialitate. Admiterea în acest liceu se face în clasa a 8-a și presupune că ai aptitudini, talent măiestrie. Ar trebui să se organizeze doar pentru tine un examen special de admitere direct în clasa a 12-a. Asta s-ar întâmpla poate doar dacă ai fi deosebit de talentat la desen, pictură, etc. Poți să întrebi acolo la liceu, răspunsul va fi acesta.

| theforceofgood a răspuns:

Da, dacă vei trece anumite teste şi dacă directorii şi profesorii de la ambele licee î-şi vor da acceptul în acest sens.

| coadadematura a răspuns:

Din cate stiu poti doar pana in clasa 10

| Cobalt111 a răspuns:

Eu am reușit să schimb profilul in clasa 11 semestrul II