| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt in clasa a 11 si vreau sa stiu daca pot sa ma inscriu la o scoala postliceala de asistenta medicala. Pot sa ma inscriu in timp ce fac liceul?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poți înscrie la școala postliceală sanitară după absolvirea liceului cu diplomă de bacalaureat.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu! De aceea se numeste post-liceala, ca trebuie sa ai diploma de bacalaureat si liceul terminat!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca scoala este postliceala e destul de clar ca se face dupa terminarea liceului si dupa ce dai bacul.

| oranya a răspuns:

Nu poti pentru ca ti se cere diploma de bacalaureat la inscriere.

| dayana_3038 a răspuns:

Nu cred