| lucasjs a întrebat:

Sunt clasa 8-a si nu cred ca voi lua o nota mare la examen. exista un liceu in orasul meu(fix langa Bucuresti) in care se intra cu 5.
Daca intru anul acesta la acest liceu, ma voi putea transfera in Bucuresti in clasa 10-a?
am vazut ceva pe net ca trebuie sa-mi schimb domiciliul daca vreau sa ma mut.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Te poti transfera la alt liceu, dar numai cu conditia stricta ca media cu care termini clasa a 9-a sa fie mai mare decat a ultimului intrat. Si evident, sa fie locuri.