| Adi458 a întrebat:

Buna! Sunt in clasa a 9 a, la un liceu de top din orașul meu și as vrea sa va întreb cum pot ajunge student in SUA la o universitate buna, spre exemplu: Harvard, New York University, University of Pennsylvania, etc. după terminarea liceului. As dori sa primesc răspunsuri cât mai detaliate și bune si sa îmi spune-ti toți pașii pe care trebuie să-i urmez. Dau funda pentru cel mai bun răspuns. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Participand la olimpiade scolare internationale, unde iei premii si te faci remarcat in lume, ai sanse sa ajungi la una din aceste universitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas e sa fii bun si sa ai bani

Nu e chiar ceea ce cauti tu, si nici de actualitate, dar e o sursa buna de inspiratie.

Un ghid pentru doctorat in sua, descris de un roman care evident si a luat doctoratul in sua

https://www.cs.cmu.edu/~mihaib/ghid/

| sdaads a răspuns:

Stai liniștit. Sunt 20.000 de studenți și mulți veniți din străinătate. Șansele sa ajungi acolo sunt 0.5%