| AnAnutza13 a întrebat:

Buna :* ^^! Sunt in clasa a VII-a, nu stiu la ce profil sa ma duc, adica anul trecut ma gandeam la mate-info intesiv informatica, le am cu informatica dar nu si cu matematica laughing sunt praf laughing) notele cele mai mici si care ma trag in jos sunt intotdeauna la matematica si acum m-am gandit la filologie.dar mai am probleme, adica nu am facut deloc istorie dintr-a V a din cauza unui betiv de profesor care ne punea sa luam reviste ca sa ne de-a 10 si restul care nu l-au le dadea cum vroia el. si franceza, am o profesora care nu se straduieste. adica din clasa a 3 a, a 4 a fac franceza si nu am inteles nimic cu ea, cand la engleza in 2 ani cu diriga le-am prins imediat, toti au spus-o la la inspectii si astea. nici nu-mi place franceza de. iubesc engleza ce sa zic laughing) altceva, ma sperie chimia, cu toate ca sunt la inceput acum intr-a VII a. sora mea e la bio-chimie si nota cea mai mica a avut-o la chimie laughing) vrea sa se faca medic legist laughing dar zice ca vrea sa se transfere la alt liceu pentru ca invata dimineata si deja cedeaza si sa se duca la alt liceu unde se invata dupa-amiaza si mi s-a spus ca daca dau la filologie si dupa la facultate vreau sa dau la ceva gen economie o sa fie greu, dar daca dau la mate info o sa fie usor oriunde m-as duce. habar am. helppp! anul asta o sa ma apuc de meditati la romana, mate si engleza. la engleza fac deoarece ne-a venit alt prof si e varza si profesorii zic asta si nu vreau sa pierd ce am facut cu profa dinainte in 2 ani. la romana fac ca, ne-au schimbat profesorele pe fiecare an si asta de acum, e tot aia de la franceza si nu le prea are cu romana laughing) si la mate ca nu ma descurc laughing nu stiu. in clasele I - IIV, imi placea la nebunie matematica, istoria o mancam pe paine, pana intr-a V cum v-am mai spus, aveam un prof de,,,,,, si acum cu noii profesorii, e greu deoarece trebuie sa recuperez. scuze de greselile gramaticale. va rog, ajutati-ma! pleaseee! helpp! nu vreau sa fac o greseala, mai ales ca a plecat si diriga de la scoala noastra din cauza noi directoare si ea ne sustinea, ne mai spunea ce nu intelegeam la ore si sad sad

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Esti abia clasa a7-a, de ce sa te gandesti de acum?

| Adina981 a răspuns:

Informatica de liceu e cu totul diferita de informatica de la generala. Ceea ce numiti voi info, in generala, e de fapt TIC la liceu. Deci mai bine alege alt profil!

| Nume2 a răspuns:

Pai... nu ai cum sa te duci la mate-info fara sa stii mate/info si dupa nu am mai inteles nimic...