| Criss99 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII -a si as dori sa dau la liceu pe profil economic. Am auzit ca in clasele XI si XII se fac module. Imi poate explica cineva in ce consta aceste module? Funda happy

Răspuns Câştigător
| BornToDie67 a răspuns:

La profilul economic, pe parcursul celor 4 ani de invatamant, vei avea diferite materii( specializari privind domeniul economic, spre exemplu contabilitate, organizarea unitatilor economice etc.). Acestea se mai numesc si module deoarece media se incheie doar la sfarsitul fiecarui an scolar si nu se rotunjeste. Sper ca ti-am fost de folos happy

1 răspuns:
| DayByDay a răspuns:

Buna ^^ modulele sunt materii care se fac doar la liceul respectiv ( in cazul tau economic ) iar media lor se inchide doar la finalul anului scolar. Aaa si trebuie sa fie minim 5 ca media la module nu se rotunjeste. Daca ai 4.99, 4.99 ramane, deci ramai corigent/a. Din clasa a 11-a, limbile straine si tic-ul parca, devin si ele module dar asta depinde de fiecare liceu in parte. Bafta la liceu happy