| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII a si as dori un sfat.
Sunt foarte buna la istorie, romana, spaniola si chimie; Nu imi place matematica! Si eu optez catre un uman (filologie simplu) sau stiinte sociale... Ce materii se fac la stiinte sociale? Dar la filo?

Răspuns Câştigător
| coosmin24 a răspuns:

1) Romana, mate(doar 2ore), chimie, biologie, fizica, engleza cam 3 ore depinde daca esti intensiv franceza, engleza sau mai e filo unesco, depinde si de liceu asa...:franceza, ed.vizuala adica desen, muzica, istorie, geografie, sport, latina:-&, logica, religie si cam atat.

2) Materiile predate la profilul stiinte sociale sunt : istorie, romana ( 6 7 ore pe saptamana am facut eu), engleza si franceza ( numarul de ore se stabileste in functie de care e limba 1 si limba 2 ) in clasa a noua vei face logica, in a 10 psihologie, in a 11 economie, in a 12 filosofie. Normal ca vei face si geografie matematica ...fizica chimie si biologie ( doar pana a 10 inclusiv ). ce facultate poti urma? Litere, jurnalism, filosofie, limbi si literaturi straine, comunicare si relatii publice. am terminat stiintele sociale.

4 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Nu suport biologia big grin laughing

| BRoxana a răspuns:

Geografie, istorie, psihologie, stiinte juritice, umane, sociologie si economie.bafta:*

| Oanny a răspuns:

La stiinte sociale ti se potriveste mai bine de cat la filo

| Gospell a răspuns:

Dar daca iti place chimia de ce nu te duci la profilul Stiinte ale naturii?