| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a12-a, la profilul filologie. Din ce imi recomandati sa dau proba a3-a? Am de ales intre: logica, filosofie, geografie si psihologie.

Răspuns Câştigător
| vitaneas a răspuns:

Trebuie sa te gandesti la ce materie detii cele mai multe cunostinte, insa, dupa parerea mea geografia este cea mai accesibila

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Alegi materia care ţi se pare cea mai uşoară şi pe care o şti cel mai bine happy

Toate cele bune.

| Maioru a răspuns:

Din materia pe care o stapanesti cel mai bine.

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Geografie

| DenySaMaRyA a răspuns:

Eu zic sa alegi logica pentru ca mie imi place dar acum tu faci cum vrei! Funda?

| Gaby_Gabriella_1999 a răspuns:

Hey.Eu daca as fi inlocul tau as da din geografie...dar tu da la ce iti place mai mult si la care te pricepi cel mai bine. happy