| denisaportocala2002 a întrebat:

Buna,sunt in clasa a6-a si am cam uitat transformarile la fizica.Ma refer la cele cu m,km, l etc. Puteti sa ma ajutati cu scara lor si cu niste explicatii concrete? Mersi anticipat! Dau funda

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

De fapt cu asta ramai pritene din scoala... mai bine zis si cu asta (ar trebui). Pune mana pe carte ca nu stiti nimic. Sunteti o generatie de ratati care treceti ca gasca prin apa.

| matematicus a răspuns:

Si eu aveam probleme cu transformarile in clasa
A6a,dar pe la inceput.Suntem pe data se 15Ianuarie,
numai unul care nu vrea sa invete deloc nu ar sti transformative acum