| AntiCrestinism a întrebat:

Sunt pe cale sa ma inscriu la facultate, insa sunt putin confuz. Admiterea presupune admiterea la licenta? Deoarece, pe pagina de admitere a facultatii de geografie din cadrul UBB apare admitere licenta (iar din moment ce-mi cere bacul, banuiesc ca la asta trebuie eu s-admit... cred)

Iata linkul
http://geografie.ubbcluj.ro/Admitere%20si%20licenta/admi tere&licenta.html

Daca mai exista alte informatii utile despre admitere pe care credeti ca ar trebui sa le stiu, va rog sa mi le spuneti. Voi avea grija sa dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

happy
Admitere licență/ Admitere facultate este exact același lucru. Licența o dai la sfarsit cand ai luat toate examenele, e tot ca un fel de bac. Restul e scris în Regulament și o să te mai interesezi tu și cand mergi să te înscrii tongue