| Ema0123 a întrebat:

Buna, sunt studenta in anul 1 de facultate. Am o mica problema... am in total 8 restante ( semetrul 1 si semestrul 2), din cate am auzit dupa 6 restante (pe ambele sesiuni) se repeta anul. Intrebarea mea este daca repet/pic anul dupa sesiunea de restante si reexaminari din septembrie sau deja am picat anul si nu mai are rost sa mai dau restantele si reexaminarile?

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Depinde la ce facultate esti, de numarul de credite obtinut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca repeti anul. Am colegi cu 11 restante, care n-au ramas. Doar au platit examenele. Mai bine mergi si intrebi la secretariat cum sta treaba. Ca sa treci anul trebuie sa ai un nr de credite (40-60 depinde de facultate). Si alea poti sa le obtii in toamna

| ziptrack a răspuns:

Logic ar fi sa pici anul daca la sfarsitul sesiunii de restante ai ramas cu 6 restante sau mai mult. Totusi mai bine citesti pe site-ul facultatii.

| Florin458 a răspuns:

Depinde de numarul de credite.Mergi si da restantele, reexaminarile. Daca nici in toamna nu le iei, repeti anul.Deci mai ai sanse sa treci.Mult succes!