| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Te poti transfera de la un profil la altul intre module (la acelasi liceu)?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie cum va fi acum, dupa intrarea in vigoare a noii legi a invatamantului preuniversitar, nr. 198/2023 (a intrat in vigoare cu 3 septembrie), deoarece nu a aparut noul ordin al ME privind metodologia de transfer.
Cu vechea metodologie nu puteai schimba, de regula, profilul de transfer decat in vacanta de vara, decat in cateva situatii de exceptie.