| Ion091831 a întrebat:

Bună! Știe cineva dacă bursa de merit este oferită pe semestru sau se face media pe an? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Semestrial așa că depune-ți acum DOSARUL

| LPCTSTR a răspuns:

Este oferita relativ lunar, dar se da, mai nou, o data la 3 luni.
Primesti bursa in baza dosarului (eu l-am facut o singura data si in anii viitori am primit bursa fara sa mai fac dosar, dar poate nu este asa si la liceul tau, deci intreaba la secretariat!) si in baza mediei semestriale, nu a celei anuale.
Pentru mai multe informatii, suna la secretariatul scolii. Gaseste pagina web a scolii si ia numarul listat pentru secretariat; daca nu gasesti, contacteaza un profesor/diriginte si cere numarul de telefon.

| Mirel4412 a răspuns:

Pe an nu am auzit, eu pana acum primeam pe semestru, dar acum primesc pe luna.

| Kinda a răspuns:

Buna, se face pe an, sau la inceputul primului an pe baza notei tale finale de intrare, dar mai este o bursa de ajutor tot la facultate care o primesti daca parintii tai nu au venituri.