| pruneeex3 a întrebat:

Buna TPU.
Acum cateva zile ma jucam Transformice pe Steam.A venit randul meu ca shaman, si nu am stiut mapa ( era una foarte grea, si eu nu ma pricep in a fi shaman). Dupa Sfarsitul rundei, niste playeri au inceput sa zica ca sunt noob si ca sunt proasta.La randul meu le-am zis ca nu ma descurc ca shaman, si la fel m-am luat de ei. Dupa cateva minute au urmat niste insulte extrem de rele...Cum ar fi ca viata si-a batut joc de mine, ca mama mea si tatal meu au nascut un copil prost, ca nu am viitor si toate astea...
Stiti cumva cum pot oprii asta? Mereu cand sunt shaman se intampla si nu stiu cum sa nu ii mai bag in seama.
Funda

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Simplu, nu-i baga in seama big grin ignora-i da-i dreac... trebuie sa-ti pui o melodie, mai trimiti un mesaj. vorbesti cu cineva pe Facebook, pe scurt trebuie sa faci tot ce vrei tu numai sa nu le dai atentie big grin Incearca sa-i uiti si sa te concentrezi pe obiectiv big grin

4 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Nu te uita în chat, evită chat-ul.

| kMirke a răspuns:

Wanna play togetger? smug xDD

| DariaHàhaa a răspuns:

Lol si eu joc tfm si imi bag p--a in ei..crede-ma, toti sunt la fel..Eu, cand ma enerveaza, ma duc la englezi. Acolo e mult mai ok. Iti recomand sa incerci si tu.

| iiLeopard a răspuns:

Poti sa ignori anumiti playeri sau sa le dai mute prin comanda /ignore [username] sau /mute [username] (username e numele lor ) si poti sa faci un chat sa il vezi doar tu /w* your_username Whisper tab here! ( aici username e numele tau )