| Andreeadixi a întrebat:

Am inceput sa citesc Copiii lampii fermecate. Cum se pronunta djinni? (adica asa cum se scrie?, pentru ca mi se pare ciudat). Voi la ce varsa ati citit cartea/cartile? a si... Ce parere aveti despre carti?
FUNDA!(primului raspuns bun:* )
(scuzati daca nu am incadrat bine intrebarea alegand aceasta categorie, dar chiar nu stiam in ce categorie s-o pun)

Răspuns Câştigător
| MariM3 a răspuns:

Cartea e interesanta. Am citit si eu primul volum. Cu siguranta o sa iti placa.Eu l-am citit la 12 ani. In legatura cu dilema ta, djinni se pronunta " ginni" ( accentuezi putin pe "n').
Sper ca te-am ajutat. Bafta. happy