| gagauta a întrebat:

Am intrat la profilul filologie bilingv franceza. As vrea sa stiu ce materii se fac, la ce se da teza si daca este intr-adevar un profil greu. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Emmy_4021 a răspuns:

Profil uman - Filologie: 4h de romana, 3h de engleza, 2h de franceza, 2h de latina, 1h de logica, 2h de mate M3, 1h de fizica, 1h de chimie, 1h de biologie, 2h de istorie, 2h de geografie, 1h de desen/muzica, 1h de religie, 1h de info, 1h de TIC.
Teza vei da la: Lb. Romana, Latina, Istorie/Geografie, Prima limba de studiu (Engleza/Franceza).
Poti fce facultatea de litere, limbi straine, jurnalism, psihologie etc.

| RmpvSorana a răspuns:

Franceză, engleză, istoria, geografia, latină...matematică, fizică, biologie şi chimie faci doar în clasele aIXa si aXa dacă nu mă înşel.iar teze cred că o să ai la romînă, franceză, istorie sau geografie şi probabil latină.iar avînd în vedere că eşti la bilingv ai să faci şi un obiect gen geografia Franţei sau.-? eu acum am terminat mate info bilingv engleză şi într.a 9a am făcut geografia Angliei, a 10a Istoria Angliei şi tot aşa.(cultură, civilizaţie).iar la filo din cîte ştiu nu e f greu, nu prea am auzit oameni să se plîngă. baftă!