| Hyora a întrebat:

am o intrebare big grin : 11 este cifra magica a basmului? URGENT crying MAXIM 5 MINUTE :! FUNDAbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| StewartCassie a răspuns:

Buna!
Da, este! 11, 3 si 7 happy
O zi placuta!

| Hyora explică (pentru StewartCassie):

Mersi pentru raspuns kiss

6 răspunsuri:
| AdaAndreeaAda a răspuns:

Depinde de context. Cele mai obisnuite cifre magice sunt 3 si 12, uneori 9 si 6. Dar daca este folosit in genul : 11 lovituri de sabie, 11 feciori de crai, 11 mere fermecate, 11 ...sau eu stiu cum da, este. Daca vrei da-mi context si iti voi zice concret!

| mimi2000mimi a răspuns:

Sunt foarte follosite in general:9, 7,3 si 13.se mai folosesc si 33, 77, 99. (spre exemplu:pe vremea cand se potcovea puricele cu 99 de oca de fier la fiecare picior)

| pulx a răspuns:

Sunt doar trei numere:11, 7 si 3
Dar cel mai folosit este 3.

| DnimeniD a răspuns:

Normal, dar mai este 7 si 3.
Ne mai vedem!happy

| dede2222 a răspuns:

3 7 13