| Gabytza123 a întrebat:

Am o intrebare :-Prietena mea are pe semestru 1 media 6 la o materie iar pe al doilea ii iese 4, v-a trebui sa repete clasa sau sa dea corigenta!
Si ce poate face ca sa nu dea corigenta sau sa repete clasa?
Vreau raspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
| KrEaThYvE a răspuns:

Scuze ca iti spun, dar ai facut un calcul macar? media finala se face adunand mediile de pe semestre si impartindule la 2... LOL 6+4=10:2=5
deci nu v-a da nici corigenta sici repetarea clasei funda?

2 răspunsuri:
| Flavius2106 a răspuns:

Nu va trebui sa dea corigenta daca are pe sem. I media 6, pentru ca nu e corigenta pe an, doar pe semestru.
FUnda?

| Cairo a răspuns:

Nu ramane nici corigenta nici repetenta, media dintre cele 2 semestre este 5, asa ca sa stea linistita