| Monicass1 a întrebat:

Am o întrebare,sunt anul II la facultatea de control si expertiza a produselor alimentare (privat) fostă politie veterinara, pot face stagiu de practică în medicină veterinară ca mai apoi să pot practica ca medic veterinar? Este posibil?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Ca sa fii medic veterinar trebuie sa faci facultatea de medicina veterinara, adica 6 ani de facultate, e medicina pana la urma si nicio alta facultate nu te face medic in afara de cei 6 ani de la medicina.